Naše škola je zapojena do projektu RAMPS-VIP III (Rozvoj a metodická podpora poradenských služeb - VIP III), který je zaměřen na zvýšení kvality poskytovaných služeb ve školách a školských poradenských zařízeních. Tyto služby jsou poskytovány školními psychology nebo školními speciálními pedagogy, metodiky pro školní poradenská pracoviště a dalšími odbornými pracovníky

1) speciální pedagog Mgr. Dana Šourková
- působí na škole v rámci projektu RAMPS III

Projekt Rozvoj a metodická podpora poradenských služeb RAMPS - VIP III

Projekt, který byl zahájen 2.1. 2012, je zaměřen na zvýšení kvality poskytovaných služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, které jsou poskytovány školními psychology, školními speciálními pedagogy, metodiky pro školní poradenská pracoviště a dalšími odbornými pracovníky.

Proč je projekt potřebný
Projekt RAMPS - VIP III navazuje na projekty "VIP Kariéra" a "Rozvoj školních poradenských služeb - VIP II" (Rozvoj ŠPP-VIP II), do kterých se naše škola zapojila v roce 2005 a které poukázaly na význam školních psychologů a speciálních pedagogů ve vzdělávání a na roli těchto odborníků ve školách zejména při práci se žáky s poruchami chování, se žáky cizinci, sociálně znevýhodněnými žáky, žáky nadanými i se žáky s neprospěchem.
Poradenské služby pomáhají zvyšovat kvalitu a efektivitu poskytovaných vzdělávacích služeb školy podporou a pomocí třem hlavním zainteresovaným stranám - všem žákům, rodičům - zákonným zástupcům a pedagogům školy včetně jeho vedení. Poradenští pracovníci pomáhají budovat zdravé klima ve školách poskytovanou adekvátní intervenční podporou.

Na koho se projekt zaměří
1) na žáky základních a středních škol a zvláště pak na žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, žáky s poruchami chování a na žáky s potřebou vyrovnávacích a podpůrných opatření
2) pozornost je věnována také pedagogům zapojených škol, výchovným poradcům, školním metodikům prevence, vedení škol, zvláště pak ředitelům škol
3) na pracovníky školských poradenských zařízení (pedagogicko - psychologických poraden - PPP a speciálně pedagogických center - SPC), kterých je 700, včetně ředitelů těchto organizací a pracovníky středisek výchovné péče (SVP), kterých je v současné době 320.
Metodickou podporu budou pro ně zajišťovat v každém kraji 3-6 odborníků podle počtu zapojených škol.

Souhrnné informace o projektu
Příjemce (žadatel projektu): MŠMT (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR)
Hlavní partner projektu: NÚV (Národní ústav odborného vzdělávání)
Hlavní odpovědnost za projekt: MŠMT